Alfons Drozd

Posiadane kwalifikacje:

- Tytuł mistrza w zawodzie pszczelarz

Wojewódzki Związek Pszczelarzy - egzamin w zakresie podstawowych wiadomości w zakresie pszczelarstwa

 Jadwiga Zaucha  

Zaucha Jadwiga

Ładna 140

Zainteresowanie pszczołami pojawiło się z umiłowania pysznego miodu. Pierwsze ule pojawiły się w 2008 roku i stopniowo ich liczba wzrasta. Swoją widzę pszczelarską zawdzięczam mojemu teściowi Władysławowi Zaucha, który przy każdej okazji wspomaga mnie dobrą radą i doświadczeniem. Staram się również wzbogacać swoją wiedzę czytając książki o tematyce pszczelarskiej, przeglądam czasopisma i strony internetowe poświęcone tej tematyce. Od 2013 roku należę do Koła Pszczelarzy Skrzyszów, a od 2014 jestem sekretarzem w tymże kole.

 

Pasieka “Zuzanka”

Pasieka „Zuzanka” jest pasieką stacjonarną z której pozyskuję miód, wosk i kit. Przygoda z pszczelarstwem zaczęła się od trzech rodzin, które z czasem rozrosły się do trzydziestu dwóch pni. W sezonie pszczelarskim uzyskuję miód mniszkowy, lipowy, wielokwiatowy i nawłociowy, a czasem również miód nwłociowo – wrzosowy. Pszczoły to fascynujące owady, które uczą pracowitości, sumienności i pracy w zespole. Pasieka zarejestrowana jest u lekarza weterynarii.

  Zobacz pasiekę...

 Janusz Kornaś  

Pasieka Janusza Kornasia

33-156 Skrzyszów

 

 Janusz Kornaś założył swoją pasiekę w 2013 roku, wprowadzając na nowo do swojej rodziny tradycję pszczelarską, którą rozpoczął jego pradziadek Stanisław Gębala.

Również od 2013 roku jest aktywnym członkiem Koła Pszczelarzy w Skrzyszowie, angażując się w organizację imprez pszczelarskich.

Swoją wiedzę na początku swojej przygody z pszczołami czerpał od członków Koła: Piotra Kantora oraz Mieczysława Smagacza, którzy to przekazali mu elementarną wiedzę dotyczącą hodowli.

Pasieka ulokowana w Skrzyszowie systematycznie się powiększa, aktualnie obejmuje 16 pni. Na uwagę zasługuje fakt, że ule w tej pasiece produkowane są własnoręcznie jako, że Janusz Kornaś jest z zawodu stolarzem. Umiejętności i pasja skutkują produkcją naturalnych miodów oraz innych dóbr pszczelich jak np. pyłek czy propolis, w które w sezonie zaopatrzona jest pasieka.

  

Zobacz pasiekę...

 

 Mieczysław Smagacz -

 Prezes Koła Pszczelarzy 

Pasieka Mieczysława Smagacza

Łękawica 23, 33-156 Skrzyszów

Tel.: 512179621

 

Pasieka Mieczysława Smagacza swoje powstanie datuje na rok 1966, kiedy to jako młody chłopak rozpoczął swoją przygodę z pszczelarstwem.

W 1979 r. swoją pasiekę ulokował w Łękawicy (ter. obniżenia między Trzemeską Górą, a Górą św. Marcina), gdzie kontynuuje tradycję swojego teścia, który był również zamiłowanym pszczelarzem. Połączenie tradycji dwóch rodzin zaowocowało produkcją miodów: nawłociowego, wielokwiatowego, lipowego, akacjowego i spadziowego. W swojej ofercie ma również propolis, pyłek, a w przyszłości planuje poszerzyć swój asortyment o miód pitny. Mieczysław Smagacz jako pszczelarz regularnie poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych kursach np. dotyczących zapobiegania chorobom oraz leczenia pszczół. Od ponad 30 lat jest członkiem Koła Pszczelarzy w Skrzyszowie, a od 2007 r. jego prezesem.

Wiele lat doświadczenia oraz produkty własnego wyrobu są gwarancją miodów najwyższej jakości.

Posiadane kwalifikacje:

- Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie - egzamin w zakresie podstawowych wiadomości za zakresy pszczelarstwa