2019-08-27

Uczmy się od pszczół


W 2019 r. Koło Pszczelarzy Skrzyszów, po raz kolejny skorzystało z dotacji z budżetu Gminy Skrzyszów. Nasze działania zatytuowaliśmy "Uczmy się od pszczół" ponieważ to te pożyteczne owady dają nam przykład pracowitości, dokładności i działania dla wspólnego dobra.

Przeprowadziliśmy następujące działania:

  • Zakup 47 szt. podkurzaczy. Podkurzacze zostały rozdane członkom stowarzyszenia.
  • Wyjazd edukacyjny do Apilandii Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa. Uczestnicy ok. 50 osób. Wyjazd jednodniowy, w czasie którego odbyło się zwiedzanie pasieki i warsztaty w interaktywnym centrum. Uczestnicy wykonali świece z wosku lanego i świece z węzy pszczelej a także spróbowali wielu rodzajów miodu. Zwiedzili też interaktywne centrum i obejrzeli film po pszczołach przygotowany specjalnie przez firmę Łysoń. Wszyscy mogli również obejrzeć profesjonalny sprzęt pszczelarski potrzebny do pracy w pasiece.
  • Przygotowanie i prowadzenie prelekcji w szkołach i przedszkolach. Wzorem poprzednich lat zostaną przeprowadzone spotkania z dziećmi i młodzieżą, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dzieci chętnie biorą udział w tych prelekcjach i są aktywne (np. zadają pytania, są bardzo ciekawe tego co w ulu brzęcz). W tym roku dzieci wykonały świece z węzy pszczelej a także łąkę kwiatową z bibuły. Na koniec każdego spotkania dzieci otrzymały słodką nagrodę czyli miód pozyskany z naszych pasiek.
  • Dzień Otwarty w siedzibie koła. W trakcie tego dnia mieszkańcy mogli porozmawiać z pszczelarzami, spróbować miodu i pyłku a także wykonać samodzielnie świece a także dowiedzieć się jak samodzielnie wykonać naturalne kosmetyki a dzieci mogły pomalować.
  • Przebudowa strony internetowej stowarzyszenia. Przebudowa i modyfikacja strony internetowej pozwoli w łatwy i ciekawy sposób odnaleźć potrzebne informacje.

 

Koło Pszczelarzy w Skrzyszowie planuje w latach kolejnych kontynuować podjęte działania. Planujemy nadal organizować prelekcje dla dzieci w szkołach i przedszkolach oraz inne działania które będą pomagały promować ekologie i pszczołę miodna.

Najnowsze aktualności

2022-11-25 Nasze ostatnie spotkanie w roku 2022 Dnia 4. 12. 2022r. odbędzie się zebranie Koła Pszczelarzy Skrzyszów, poświęcone podsumowaniu mijającego roku pszczelarskiego. Spotkanie…
więcej
2022-11-07 Narodowe Święto Niepodległości w gminie Skrzyszów Narodowe Święto Niepodległości  w gminie Skrzyszów
więcej
2022-10-24 Zaproszenie na konferencję pszczelarską Koło Pszczelarzy w Szynwałdzie zaprasza na VII Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się 19.11.2022 w budynku biblioteki w Szynwałdzie.…
więcej

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić